TOP

#

Сирський назвав Харків фатальним містом для окупантів

  • Досье
  • 29.03.2024 10:35

Сирський каже, що ЗСУ не ігнорують заяви рф про можливий наступ на Харків .

Олександр Сирський нагадав, що Збройні Сили України мають досвід бойових дій у Харківській області.

Можливий наступ російських загарбників на Харків стане для них фатальною помилкою. При цьому, українські захисники не ігнорують російські вкиди щодо наступу на місто. Зокрема, наше військо встановлює комплексну систему загороджень в регіоні.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський. Він наголосив, що українські військові не можуть ігнорувати будь-яку інформацію про підготовку ворога до наступу, тому «вживають всіх заходів для адекватного реагування на таку ймовірність».

«На сьогодні проводимо великий комплекс робіт із фортифікаційного обладнання територій і позицій, встановлюємо комплексну систему загороджень, проводимо планування застосування наших військ у разі таких дій», — повідомив Сирський.

Головком нагадав, що Збройні Сили України мають досвід бойових дій у Харківській області. Тоді вдалося «прорахувати» противника та звільнити більшу частину регіону.

«Саме тоді відбувся масштабний обвал російського фронту. Якщо росіяни рушать туди знову, то Харків стане для них фатальним містом», — запевнив генерал-полковник.

При цьому Сирський зауважив, що кожна військова операція є унікальною. Бо сучасна війна — це «математична задача із сотнями змінних, де кожна зі складових може мати вирішальне значення».

Наступ росії на Харків: що відомо

Останнім часом російська пропаганда розповсюджує фейки про нібито можливий наступ окупантів на Харків. В Центрі протидії дезінформації РНБО заявляють, що подібні заяви робляться, щоб посіяти страх серед українців, вони не мають підґрунтя в реальності.

Керівник ЦПД, лейтенант Андрій Коваленко наголосив, що росія не має ресурсів для реального наступу на Харків й всі її заяви є лише маніпуляціями. Він також додав, що Сили оборони готові до будь-яких загроз, й закликав не вірити в розповсюджені ворожі наративи.

Аналітики Інституту вивчення війни також заявляли, що наразі немає ознак підготовки до такої масштабної операції. В ISW вважають, що можливий наступ росії на Харків із метою його захоплення потенційно може призвести до серйозних втрат для окупантів як на локальному, так і на глобальному рівні.

Wiki