TOP

#

В ISW проаналізували, як нестача ППО в Україні впливає на фронт

  • Досье
  • 12.04.2024 03:56

Українські військові на лінії фронту на півдні України, 30 березня 2024 року

Нестача систем протиповітряної оборони в Україні призводить до «повільних, але постійних успіхів» російських сил на фронті, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Російські удари змусили Україну ухвалити важкі рішення між забезпеченням протиповітряної оборони великих населених пунктів у тилу й активних районів на лінії фронту, і Росія, схоже, використовує деградовану парасольку протиповітряної оборони України, намагаючись зруйнувати енергетичну мережу України і стримати її оборонно-промисловий потенціал, тоді як російські сухопутні сили користуються своєю здатністю використовувати авіаудари по українських позиціях на передовій, щоб досягти повільних, але постійних успіхів», – йдеться в повідомленні.

В ISW вважають, що розпорошене і непостійне прикриття протиповітряної оборони вздовж фронту, ймовірно, сприяло посиленню Росією ударів керованими і некерованими авіабомбами, які російські війська використали для тактичного ефекту під час захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року і «які російські сили, схоже, використовують знову під час поточних наступальних операцій під Часовим Яром».

Росія упродовж останніх тижнів активізувала удари по українській енергетичній інфраструктурі. Зранку 11 квітня війська РФ завдали по Україні комбінованого удару дронами і ракетами.

За даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації і системи передачі у Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській областях. Серед іншого, внаслідок російської атаки повністю зруйнована Трипільська ТЕС, яка розташована за 20 кілометрів від Києва, повідомила компанія «Центренерго».

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що потреба України в ППО є критичною. «Потрібна ППО та інша оборонна підтримка, а не заплющування очей і довгі дискусії», – зауважив він.

Російський президент Володимир Путін 11 квітня заявив, що Росія була змушена завдати ударів по українських енергетичних об’єктах у відповідь на атаки Києва по російських цілях.

Форум

Wiki