TOP

#

Радіо Вільна Азія, яке фінансують США, закриває офіс у Гонконгу з міркувань безпеки

  • Факты
  • 29.03.2024 21:37

Ілюстраційне фото. Поліція застерігає проти демонстрацій на тлі ухалення хакону про національну безпеку, Гонконг, 2020 рік

Радіо Вільна Азія (RFA) закрило своє бюро в Гонконзі та звільнило штатних співробітників через проблеми безпеки, які посилилися після ухвалення закону про безпеку, відомого як Стаття 23.

«Дії влади Гонконгу, в тому числі згадки про RFA як про «іноземну силу», викликають серйозні сумніви щодо нашої спроможності діяти безпечно після запровадження Статті 23», – сказав президент RFA Бей Фанг у заяві 29 березня.

Фанг назвав крок RFA «реструктуризацією» і сказав, що служба «перейде до використання іншої журналістської моделі, призначеної для закритих медіа-середовищ». Він додав, що контент буде вироблятися без перебоїв для аудиторії RFA в Гонконзі та материковому Китаї.

Представник Державного департаменту США заявив, що рішення мовника, який фінансують Сполучені Штати, «є останнім наслідком тривалого придушення свободи слова з боку влади Гонконгу».

Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США вживають заходів для запровадження нових візових обмежень для багатьох посадових осіб Гонконгу через репресії щодо прав людини.

За словами Блінкена, протягом останнього року Китай продовжував вживати заходів проти автономії Гонконгу, демократичних інститутів, прав і свобод.

«Це включає в себе нещодавнє ухвалення владою Гонконгу законодавства за статтею 23 Основного закону, яка містить широкі та нечітко визначені положення щодо «заколоту», «державної таємниці» та взаємодії з іноземними організаціями», – сказав держсекретар.

Фанг також заявив, що RFA, заснована в 1996 році через рік після закінчення британського правління на острові, була «однією з останніх незалежних інформаційних організацій, які повідомляли про події в Гонконзі кантонською та мандаринською мовами».

Після введення в дію закону про національну безпеку 2020 року кілька гонконгських медіа, в тому числі газета Apple Daily, були змушені закритися під тиском влади. 76-річний видавець Apple Daily і прихильник демократії Джиммі Лей був притягнутий до відповідальності за нібито загрозу національній безпеці та публікацію підбурливих матеріалів. Якщо його визнають винним, йому загрожує довічне ув’язнення.

Уряд Гонконгу заявив у відповіді агентству Reuters електронною поштою, що не коментуватиме рішення RFA, але засуджує «всі лякаючі та образливі зауваження». Припускати, що журналісти мають підстави для занепокоєння лише в Гонконзі, але не в інших країнах, було б «дуже упередженим, якщо не обурливим», додали в ньому.

Стаття 23 – оновлення ширшого законодавства, ухваленого в 2020 році – набула чинності 23 березня після того, як її одноголосно ухвалив пропекінський законодавчий орган Гонконгу. Уряд США каже, що вона надає владі ширші повноваження для придушення інакодумства.

Стаття передбачає жорсткіші покарання за злочини, зокрема, державну зраду, заколот, державну таємницю, шпигунство та зовнішнє втручання.

Форум

Wiki