TOP

#

Міненерго: на Харківщині через нічну атаку РФ пошкоджений енергооб’єкт

  • Факты
  • 04.04.2024 08:08

У міністерстві не уточнюють, який об’єкт зазнав атаки, однак обласна влада писала про Зміївську ТЕС.

На Харківщині через нічну атаку дронами пошкоджене обладнання енергооб ’єкта.

Як повідомила пресслужба Міністерства енергетики, сталося займання, яке ліквідували співробітники ДСНС. Постраждалих немає.

У міністерстві не уточнюють, який об’єкт зазнав атаки, однак обласна влада писала про Зміївську ТЕС.

«03:05 Балаклійське шосе, Чугуївський район, Зміївська ТЕС. Триває ліквідація наслідків влучання. Постраждалих немає», – написав у телеграмі голова Харківської ОВА про російські нічні атаки.

Крім того, за даними Міненерго, протягом добу на Дніпропетровщині війська РФ також обстріляли одну із сонячних електростанцій – пошкоджено обладнання підприємства, виникла пожежа.

Останнім часом Росія посилила атаки енергетичної інфраструктури України. 22 березня під час масштабної атаки на українську енергетику за останній час РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська та Дністровська ГЕС.

Читайте також Зеленський: свідомими цілями РФ були Канівська та Дністровська ГЕС – це загроза не лише для України

Російські військові з 10 жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак, а українські енергетики спромоглися значною мірою відновити потужності, також допоміг відновити баланс імпорт електроенергії. В Україні очікували, що з початком опалювального сезону 2023 року РФ повторить свої масовані атаки по енергетиці, проте їх не було.

Форум

Wiki