TOP

#

ISW: У РФ посилюють риторику про «загрози» з боку України та Заходу

  • Инсайды
  • 28.03.2024 07:39

Читать на русском

ISW: У РФ посилюють риторику про «загрози» з боку України та Заходу

ISW: У РФ посилюють риторику про «загрози» з боку України та Заходу

Російські офіційні особи пов’язують США та Захід із ширшим набором "терористичних" атак на РФ після нападу терористів на "Крокус Сіті Холл" 22 березня. Вони посилюють риторику про передбачувані західні й українські загрози, щоб викликати велику внутрішню підтримку війни.

У Кремлі сподіваються, що так їм вдасться залучити мобілізаційний ресурс.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Слідчий комітет та генпрокуратура РФ 27 березня заявили, що розглянуть звернення Держдуми про розслідування фінансування та організацію терористичних атак проти Росії "американцями та західними країнами".

Обидва відомства й російські депутати, які подали звернення, цього разу не посилалися прямо на теракт у "Крокусі". Проте раніше кремлівські чиновники вже пов’язували Україну та Захід із атакою на концертний зал у Підмосков’ї.

"Вони ще мають висунути офіційне звинувачення, і Кремль може утриматися від цього, оскільки всі доступні докази продовжують показувати, що "Ісламська держава" (ІДІЛ) несе відповідальність за цю атаку", – зазначили в ISW.

Там нагадали, що російські офіційні особи регулярно називають українські військові удари по законних військових об’єктах на окупованій території України чи в РФ "тероризмом". Вони постійно заявляють, що "західні гравці допомагають організувати ці удари".

На думку аналітиків, Кремль прагне скористатися ширшими соціальними страхами та гнівом росіян після нападу на "Крокус Сіті Хол", зображуючи Україну, США та Захід як безпосередні терористичні загрози. Він сподівається, що сприйняття "причетності" Києва й Заходу до теракту збільшить внутрішню підтримку війни проти України. Так, російські офіційні особи будуть використовувати ширший погляд на те, що вони вважають тероризмом, аби росіяни ще більше уявляли українців "терористами", а Захід – "спонсором тероризму".

"Кремль все ще може офіційно звинуватити Україну в організації нападу на "Крокус Сіті Хол", якщо він вважатиме, що ці інші інформаційні зусилля є недостатніми для того, щоб викликати внутрішньополітичну відповідь, яку він бажає", – попередили в ISW.

Wiki