TOP

#

Як отримати максимальну користь від середземноморської дієти

  • Олигархи
  • 29.03.2024 23:02

Середземноморська дієта продемонструвала свою ефективність у боротьбі із запаленнями і сприяє збільшенню тривалості життя.

Водночас деякі інгредієнти, які вважаються невід’ємною частиною середземноморської дієти, є або занадто дорогими, або важкодоступними для населення багатьох країн і регіонів, що є суттєвим недоліком дієти. Однак цей недолік можна обійти.

Про це повідомляє Healthline.

Щоб отримати користь від середземноморської дієти, ви можете адаптувати список продуктів до особливостей вашого регіону та урізноманітнити свій раціон.

Ті, хто намагався дотримуватися середземноморської дієти, часто стикалися з незвичним асортиментом пропонованих страв та інгредієнтів. Наприклад, подекуди важко знайти нежирну рибу в потрібній кількості.

Основні ж принципи такого харчування полягають у вживанні продуктів рослинного походження, цільнозернових, ненасичених жирів та інших подібних продуктів, що робить їх придатними в різних кулінарних традиціях.

Аналітики висловили думку, що навколо середземноморської дієти виникла певна ідеалізація, пов’язана з неправильним розумінням того, що здорове харчування можливе без суворого дотримання рецептів італійської, грецької або іспанської кухні.

Вони наголосили, що елементи, як-от фрукти, овочі, горіхи, насіння і цільнозернові, не є ексклюзивними для будь-якої конкретної кулінарії, і немає необхідності фокусуватися винятково на рибі та оливковій олії.

Шейна Спенс, дієтологиня з Нью-Йорка, додала, що люди, які не захоплюються морепродуктами й оливками, часто помилково вважають, що середземноморська дієта їм не підходить. Вона також стверджує, що важливо розширювати своє розуміння основ дієти і рухатися в напрямку істинно здорового харчування.

Основна мета середземноморської дієти полягає в домінуванні в раціоні продуктів рослинного походження і заміні насичених жирів на ненасичені.

Медичні фахівці зазначають, що в будь-якій кулінарній традиції можна знайти страви, що базуються на овочах, фруктах і цільнозернових.

“Створення власної версії середземноморської дієти можливе в будь-якому куточку земної кулі”, – додають вони.

Wiki