TOP

#

Дружина голови департаменту кібербезпеки СБУ у час війни придбала елітну квартиру

  • Олигархи
  • 05.04.2024 10:37

Дружина керівника департамента кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка. під час війни придбала коштовну квартиру в столиці. Журналісти «Слідство.Інфо» детально дослідили статки дружини та матері головного кіберрозвідника країни, та виявили, що його рідня володіє нерухомістю щонайменше на 25,5 млн гривень за ринковою вартістю.

Вітюк разом зі своєю дружиною Юлією. Вже під час повномасштабного вторгнення вона стала власницею квартири в будинку преміумкласу.

Комплекс розташований у Печерському районі. Серед його переваг називають вільне планування, кухні-їдальні площею від 30 квадратних метрів, шумоізоляція апартаментів, розкішні кімнати з панорамними вікнами — шириною 6 метрів — і фантастичними краєвидами на Ботанічний сад та Дніпро.

Квартиру на 195 квадратних метрів Юлія Вітюк придбала у грудні 2023-го. Квартира такого розміру з ремонтом у цьому ЖК може коштувати майже 1,5 мільйона доларів. На сайтах з продажу нерухомості квартири без ремонту в цьому ЖК коштують приблизно 3 тисячі доларів за квадратний метр. Це майже втричі більше за середню ціну у столиці.

Неважко підрахувати, що Юлії Вітюк треба було сплатити 585 тис. доларів за її квартиру без ремонту. Або 21,5 мільйона гривень за курсом на момент купівлі.

У офіційному документі — декларації Вітюка — вказано, що ця квартира придбана за 12 мільйонів 800 тисяч гривень.

Тобто вказана у декларації ціна майже вдвічі менша ринкової. Не розголошуючи, про кого саме йдеться, журналісти запитали у експерта, які наслідки може мати заниження вартості майна посадовцями.

«Якщо вартість, за якою було придбано фактично житло, відрізняється від тієї, що вказана у декларації (тобто особа недостовірно задекларувала вартість своїх активів), то це може бути підставою для притягнення її до кримінальної відповідальності за частиною другою статті про недостовірне декларування. Це є великий розмір відомостей, які відрізняються від достовірних, і в такому випадку їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до двох років», — розповідає юридичний радник Transparency International Ukraine Павло Демчук.

У журналістів є декларація генерала, яку він оприлюднив у березні, однак, у день публікації розслідування вона зникла з сайту НАЗК. У 2021 році його річна зарплата становила трохи більше ніж 700 тис. гривень. Тоді посадовець працював керівником одного з управлінь у тому ж департаменті. Заробіток дружини Ілля Вітюк у документі не вказує. Посаду керівника департаменту він отримав у листопаді того ж року.

За 6 діб до повномасштабного вторгнення Юлія Вітюк зареєструвала ФОП. І за неповний 2022 рік змогла заробити майже 9,5 млн гривень.

2023 рік був ще успішним для новоспеченої самозайнятої підприємиці — понад 13 мільйонів гривень заробітку. Тобто її щомісячний прибуток складає понад мільйон гривень. Головний вид діяльності ФОП дружини топового працівника СБУ — сфера права.

Утім жодної інформації ані про її клієнтів, а ні про те, які саме послуги надає пані Юлія, у відкритому доступі немає.

«Слідство.Інфо» зателефонувало Юлії Вітюк, щоб дізнатися про рід заняття її бізнесу, який дозволив жінці придбати елітну нерухомість у центрі Києва. Жінка відмовилася обговорювати цю тему.

Виникає запитання: а чи не пов’язані високі заробітки пані Юлії (це понад мільйон гривень на місяць) з роботою її чоловіка? До того ж такі раптові та великі прибутки дружини посадовця можуть привернути увагу правоохоронців. А от мати Іллі Вітюка — Наталія — на відміну від дружини бізнесом не займається.

Утім крім нерухомості у Тернополі та Броварах, жінка має квадратні метри й у столичних житлових комплексах.

Перша квартира знаходиться просто на Дніпровській набережній. З вікон цього будинку відкривається краєвид на розлогі береги Дніпра.

Двокімнатну оселю, площею 85 квадратів у ЖК на лівому березі Києва, Наталія Вітюк придбала у 2013 році. Нині вартість подібної на ринку — 177 тисяч доларів.

Саме тут, згідно з деклараціями посадовця СБУ, жив Вітюк з родиною у 2021-му та 2022-му.

А якщо набридне жити на лівому березі, то у матері Вітюка є інший варіант — житло у затишному парковому комплексі майже в середмісті Києва.

Друга оселя — не така простора, але теж коштує чимало. Півсотні квадратів у цьому ЖК можуть обійтися у 100 тисяч доларів.

Загальна вартість лише київських квартир матері майже третина мільйона доларів. Або ж понад 4 мільйони гривень, якщо рахувати по курсу на момент придбання.

Журналіст «Слідства.Інфо» зателефонував матері посадовця СБУ, щоб запитати про придбану нерухомість. Вона відмовилася поясняти це.

Сам Ілля Вітюк на звʼязок з редакцією «Слідства.Інфо» не вийшов. Тож журналісти надіслали офіційний запит у СБУ із переліком детальних запитань щодо майнового стану посадовця.

«Дружина І. Вітюка є приватним підприємцем, чиї доходи та накопичення дозволили придбати відповідний об’єкт нерухомості. Водночас його матір — відомий фахівець у галузі медицини, яка обіймала посади, як у державних, так і у приватних медичних закладах. Ці доходи та власні заощадження дозволили їй інвестувати у власну нерухомість», — йдеться у відповіді на запит «Слідства.Інфо».

Запитання журналіста про те, яким же саме бізнесом займається дружина посадовця, а також як їй вдалося придбати квартиру у ЖК преміумкласу за ціною майже вдвічі меншою від ринкової у СБУ проігнорували. Так само як і запитання про вартість квартир матері головного кіберрозвідника.

Wiki