TOP

#

Мільйонні доходи, "гуманні" вироки і справа "чорних лісорубів": чим відомий голова Волинської апеляції Гапончук

  • Репортер
  • 27.03.2024 13:05

Голова Волинської апеляції Гапончук

Голова Волинського апеляційного суду Віктор Гапончук прославився не завдяки своїй важкій праці. Його ім’я часто фігурує у пресі, проте в основному у матеріалах про скандальні та резонансні справи. Та не зважаючи на неоднозначну репутацію, слуга Феміди продовжує заробляти мільйони і далі приймає "гуманні" рішення.

У четвер, 21 березня, стало відомо, що головою Волинського апеляційного суду Віктором Гапончуком було скасовано арешт деревини, яку вилучили на території ТзОВ "Компанія Вуд-Пром" у рамках гучної справи про вирубку дубів у нацпарку "Цуманська пуща". Тим самим, на думку ЗМІ, Гапончук фактично став на бік так званих "чорних лісорубів".

Справа "чорних лісорубів"

Так, згідно з даними ЗМІ, 20 березня працівниками ДБР було повідомлено про підозру директору Ківерцівського НПП "Цуманська пуща" Віталію Деркачу та власнику вказаного деревообробного підприємства Юрію Шевчуку у вчиненні незаконної рубки 48 дубів та інших дерев на території Ківерцівського НПП "Цуманська пуща". Вирубка лісів спричинила збитки на суму понад 16 000 000₴ На частину деревини, що була виявлено поблизу території ТзОВ "Компінаія Вуд-Пром", було накладено арешт та передано в управління АРМА.

З’вляється питання: до чого ж тут пан Гапончук?

Віктор Гапончук

За інформацією з анонімних джерел власник ТзОВ "Компанія Вуд-Пром" Юрій Шевчук через Волинський апеляційний суд та його Голову Віктора Гапончука хоче скасувати арешт на вище зазначену деревину.

Ігноруючи репутацію "чорних лісорубів", голова Волинського апеляційного суду Віктор Гапончук скасував вказаний арешт та направив справу на новий судовий розгляд до Луцького міськрайонного суду. Останній, з огляду на прийняте рішення суддею вищої інстанції, відмовив у накладенні арешту, а Волинський апеляційний суд підтримав їхнє рішення відмовивши у задоволенні скарги прокурора.

Інші сумнівні рішення Голова Волинської апеляції Віктора Гапончука

Варто зауважити, що це вже не перше сумнівне рішення судді за останній час. Так, у розпал повномасштабного вторгнення рф, у 2023 році у Волинському апеляційному суді, де справу розглядало троє суддів: Петро Борсук, Олег Клок і Віктор Гапончук, "провалили" арешт активів місцевого підприємства "Гербор-Холдінг", яке мало російських власників.

Варто зауважити, що станом на початок повномасштабного вторгнення частка активів громадян рф на підприємстві становила 29%.

’’Гербор-Холдінг’’

Так, спершу клопотання про арешт активів ТОВ "Гербор-Холдінг" відхилили у Луцькому міськрайонному суді під головуванням Оксани Данелюк. Згодом і у Волинському апеляційному, де справу розглядало аж троє суддів: Петро Борсук, Олег Клок і Віктор Гапончук. Таким чином усі названні судді не дали прорурорам арештувати активи підприємства, яким певною мірою володіли росіяни.

Крім того, апеляційний суд під головуванням Гапончука в свій час закрив резонансну справу двох волинських поліцейських, яких підозрювали у вимаганні хабаря і шантажі. Тоді формальним приводом стала "помилка прокурора".

Тоді Волинський апеляційний суд розглядав справу колишнього виконувача обов’язків начальника управління внутрішньої безпеки Національної поліції у Волинській області Руслана Макогончука і його колеги Олександра Шостака. За даними місцевих ЗМІ, службовці вирішили буцімто придбати автівку, зібрати докази, що оперуповноважений дійсно цим займається, а тоді почати вимагати у нього гроші за мовчання.

Віктор Гапончук

Спочатку обом службовцям винесли вирок, яким засудили обох зловмисників в погонах до 5 років позбавлення волі, проте вони подали апеліцію. І вже тоді в гру вступив пан Гачпончук, який на підставі "помилкових даних прокурора" скасував попереднє рішення та закрив справу.

Мільйонні статки Віктора Гапочука

У рамках моніторингу редакція СтопКору також проаналізувала декларацію судді Гапончука, в якій знайшлося кілька цікавих фактів. Приміром, Віктор Гапончук у 2023 році задекларував доволі пристойну зарплатню - 2 691 406 грн. Додатоково суддя декларує й іншу заробітню платню, яку отримує у Волинському національному університеті імені Лемі Українки, а саме 8 492₴ Виглядає доволі смішно, порівняно з його основним заробітком.

Пан Гапончук також декларує декілька квартир у Луцьку, дві автівки — MITSUBISHI OUTLANDER 2.0 2013 року випуску за 304 360 грн та TOYOTA RAV-4 HYBRIDО 2020 року випуску, вартість якої становить 1 250 615₴ Цікаво, що права на неї належать саме дружині судді. Однак жодним обʼєктом нерухомості не володіє напряму, адже більшість майна записана на родичів.

Віктор Гапончук

Також варто зауважити, що при цьому суддя не показує жодних заощаджень в готівці чи на рахунках, що досить нетипово.

Команда СтопКору і надалі продовжить моніторити хід справ і спосіб життя "найгуманнішого" судді Волині та його колег. Те ж стосується й інших "порядних" суддів, які часто користуються своїм службовим становищем.

Як повідомлялось раніше, очільник Рівненського апеляційного суду Степан Шимків лише рік тому зайняв керівну посаду, проте слуга Феміди вже встиг заробити мільйони, вирішуючи долі людей у коштовній суддівській мантії. Пан Шимків показав себе як хазяйновита людина, яка не лише зберігає своїх гроші на рахунках і не витрачає, а й замовляє дороговартісний ремонт "історичної" будівлі суду задля власного комфорту.

Також раніше ми повідомляли про те, що скандально відомий суддя Антон Пукас, про мільйонні статки якого СтопКор вже розповідав, продовжує жити заможним життям та працювати у столичному Господарському суді, завдячуючи активам своєї дружини та власним. Проте звідки такі "багатства" у судді – досі невідомо, адже Пукас відмовився коментувати свої статки і "заробітки", зазначені в його деклараціях, та виганяв журналістів із зали засідань.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook!

Wiki