TOP

#

Зеленський: свідомими цілями РФ були Канівська та Дністровська ГЕС – це загроза не лише для України

  • Репортер
  • 29.03.2024 13:18

«Тепер під загрозою не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні» – заявив Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що свідомими цілями російської нічної атаки були Канівська та Дністровська ГЕС – це загроза вже не лише для України, а й для Молдови.

«Цієї ночі свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС. Країна-терорист хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині. Але тепер під загрозою не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні», – написав він у телеграмі за підсумками Ставки Верховного головнокомандувача.

За його словами, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голови правлінь «Укренерго» та «Нафтогазу» Володимир Кудрицький та Олексій Чернишов доповіли про завдану шкоду енергетиці та відновлювальні роботи.

На Ставці обговорили найбільш дієві способи фізичного захисту та їх упровадження на інших об’єктах, додав Зеленський.

У ніч на 29 березня сили РФ вкотре дронами та ракетами атакували енергетичні об’єкти у Дніпропетровській, Черкаській, Кіровоградській, Івано-Франківській областях. За даними Міненерго, внаслідок ударів по об’єктах генерації у Дніпропетровcькій, Черкаській та Кіровоградській областях є пошкодження обладнання.

Влада Дніпропетровщини повідомила про пошкодження кількох енергетичних об’єктів у Дніпровському, Криворізькому та Кам’янському районах.

Минулого тижня під час наймасштабнішої атаки на українську енергетику за останній час РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження.

Російські військові регулярно атакують Дніпропетровщину з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Форум

Wiki