TOP

#

Bloomberg: Путін готовий до війни на виснаження та піде на ескалацію в Україні

  • Репортер
  • 04.04.2024 04:46

Читать на русском

Bloomberg: Путін готовий до війни на виснаження та піде на ескалацію в Україні

Bloomberg : Путін готовий до війни на виснаження та піде на ескалацію в Україні

На думку експертів, Росія зараз насилу може організувати нові великі наступальні операції, а оголошений Путіним план створення буферної зони для захисту російських прикордонних регіонів виглядає не просто нереалізованим, а примарним.

Лідер РФ Володимир Путін готує Росію до війни на виснаження, використовуючи для цього всі можливі ресурси і чинники.

Про це 3 квітня пише Bloomberg.

Мілітаристські устремління Кремля

Як вказує агентство, Путін, перепризначивши себе на новий шестирічний термін, має намір переслідувати всі свої військові цілі і сповнений рішучості, щоб підпорядкувати собі всю Україну. Як зауважують аналітики, він упевнений, що зможе перечекати ентузіазм і підтримку західних прихильників Києва і захопити перемогу на полі бою, попри титанічні потуги, з якими просуваються російські війська. Одночасно "балакучі голови" Кремля, такі як прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, заявляють, що Росія де-факто веде "війну" в Україні через зростаюче втручання Заходу.

Bloomberg наводить у своєму огляді думки людей, близько знайомих зі стратегією Кремля, які впевнені в тому, що Путін, найімовірніше, наважиться на ескалацію і абсолютно не шукає способів хоча б під якимось приводом зупинити бойові дії.

"Його мета — перемога", — каже Олексій Мухін, голова московського Центру політичної інформації, що надає консультаційні послуги адміністрації президента.

Водночас інсайдери вважають, що Путіну бракує живої сили, щоб зробити якийсь значущий прорив української оборони, навіть незважаючи на снарядний голод, який зараз відчувають Збройні сили України.

При цьому, на думку експертів, Путін використовує всі методи і способи, щоб примусити Україну до миру в його розумінні, тобто до капітуляції. Тут і посилення ракетно-дронових обстрілів українських міст, знищення української критичної інфраструктури, і звинувачення України в наймасштабнішому терористичному акті в Росії за останні 20 років. Він жодним чином не бажає давати Україні жодної паузи і готовий до подальшої мобілізації, попри те, що російська економіка вже відчуває брак робочої сили, особливо кваліфікованої.

Плани російського командування, за словами міністра оборони Сергія Шойгу, досить амбітні: вони збираються сформувати дві нові загальновійськові армії, 14 дивізій і 16 бригад. Уже оголошено мобілізацію, а головними напрямками росіяни обрали Харків на північному сході країни і південну причорноморську Одесу.

Проте, як стверджують експерти, Росія зараз насилу може організувати нові великі наступальні операції для захоплення таких міст, а оголошений Путіним план створення буферної зони для захисту російських прикордонних регіонів від посилення атак узагалі видається не просто нереалізованим, а примарним.

"Я не вірю в можливість захоплення Харкова. У Кремля недостатньо сил для такого завдання, а місто занадто велике. Для реального прориву в цій війні Росії потрібні набагато кращі комунікаційні можливості, набагато більше високоточної зброї і набагато більше людей", — зазначив Руслан Пухов, голова оборонного аналітичного центру в Москві.

Водночас Росія, яка начебто нарощує виробництво озброєнь, все ж повторно використовує запаси зброї ще радянських часів, які повільно "проїдає".

"Проте Росія готова продовжувати цей конфлікт стільки, скільки буде потрібно", — констатує Мухін.

Проблеми України

Bloomberg зазначає, що в України існують власні, постійно зростаючі проблеми, зумовлені необхідністю поповнити виснажені лави Сил оборони, нестачею боєприпасів, призупиненням допомоги в Конгресі США, невдачами минулорічного літнього наступу.

"Росія користується можливістю організувати атаки через лінію фронту після того, як у лютому вона захопила стратегічно важливе місто Авдіївку на сході країни. Поки що вона домагається тільки локальних успіхів, хоча Зеленський попередив в інтерв’ю Washington Post, що затримки в допомозі США означають, що "ми будемо відступати, крок за кроком", — підкреслюють аналітики агентства.

Президент Франції Емманюель Макрон спробував підняти ставки і заявив про відправку військ в Україну. Водночас така заява була сприйнята європейською громадськістю неоднозначно. Та ще й спікер Палати представників США Майк Джонсон продовжує обіцяти розглянути питання про допомогу Україні.

"Якщо це довгострокове питання не буде вирішене, то на тому шляху, яким іде війна зараз, до осені справи України почнуть виглядати дуже погано", — підкреслила Дара Массікот, старша наукова співробітниця Фонду Карнегі за міжнародний мир.

Окрім того, стурбованість і в Україні, і в Європі викликає можливість повернення Дональда Трампа в Білий дім з усіма можливими наслідками.

Wiki