TOP

#

ДБР взяло на хабарі в $20 тисяч СБУшника із Департаменту захисту національної державності

  • Резонанс
  • 27.03.2024 13:38

Державне бюро розслідувань підозрює старшого оперуповноваженого в ОВС 2 відділу 3 управління Головного управління контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму Департамент захисту національної державності Служби безпеки України в отриманні $20 тис. хабара за непритягнення до кримінальної відповідальності.

Про це свідчать ухвали Печерського райсуду міста Києва від 20 січня.

Мова йде про кримінальне провадження №32020100000000042 від 23.01.2020 року, у якому серед інших фігурувало столичне ТОВ «ТВК «Престиж». Його разом з низкою інших фірм підозрювали у відмиванні коштів під час під час будівництва паркінгу на території аеропорту Бориспіль у 2018-2019 рр., яке виконувало ТОВ «НАН».

За даними досудового розслідування, службові особи ТОВ «ТВК «Престиж» через купівлю товарів та послуг у підприємств з ознаками фіктивності ухилились від сплати податків на 9,36 млн₴

Слідство провадив другий відділ детективів захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної допомоги Бюро економічної безпеки України (БЕБ). Однак старший оперуповноважений СБУ отримував неодноразові доручення слідчого провести допит директора ТОВ «ТВК «Престиж».

У кінці грудня 2023 р. працівник СБУ, «діючи спільно з невстановленими службовими особами правоохоронного органу», повідомив директору ТОВ «ТВК «Престиж», що у кримінальному провадженні від 2020 р. зібрано достатньо доказів, які вказують на його причетність до вчинення кримінального правопорушення.

19 січня офіцер СБУ через посередника отримав від керівника підприємства 20 тисяч доларів і був затриманий працівниками ДБР.

Суд відсторонив працівника від посади Старшого оперуповноваженого СБУ на два місяці, а також застосував до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у 757 тис₴ застави.

Нагадаймо, що нещодавно Департамент захисту національної державності (ДЗНД) СБУ потрапив у скандал щодо незаконного слідкування за журналістами проекту Bihus.Info, у результаті чого було звільнено керівника Департаменту Романа Семенченка.

Wiki