TOP

#

ВРП відсторонила суддю Князєва від здійснення правосуддя

  • Резонанс
  • 04.04.2024 10:13

 У ВРП зауважують, що клопотання САП містить обґрунтування, які вказують на те, що здійснення правосуддя суддею може призвести до «настання негативних наслідків».

Вища рада правосуддя 4 квітня тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Верховного Суду у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття провадження.

Як пише пресслужба ВРП, це рішення схвалили за результатами розгляду клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У раді зауважують, що клопотання містить обґрунтування, які вказують на те, що здійснення правосуддя суддею може призвести до «настання негативних наслідків».

У лютому Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Всеволода Князєва до 6 квітня 2024 року.

31 січня стало відомо, що за Князєва внесли заставу в сумі понад 18 мільйонів гривень. Перед цим суд зменшив йому розмір застави з 20 до 18,168 мільйона гривень.

Колишній голова Верховного суду перебував під вартою з травня 2023 року, за цей період сума застави зменшилася майже вшестеро – з початкового розміру 107 мільйонів гривень.

У грудні 2023 року Вищий антикорупційний суд за клопотанням детектива НАБУ обмежив стороні захисту термін ознайомлення з матеріалами.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура 15 травня 2023 року повідомили, що викрили масштабну корупцію у Верховному суді України. Після цього Вищий антикорупційний суд постановив взяти Князєва під варту терміном на 60 днів із можливістю внесення застави у понад 107 млн₴ Цей запобіжний захід кілька разів продовжували.

Голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату 16 травня 2023 року повідомили про підозру за статтею 368 – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Форум

Wiki