TOP

#

У Польщі заблокували імпорт трьох партій українських бубликів

  • Резонанс
  • 10.04.2024 08:30

бублики

Польща заблокувала імпорт трьох партій українських бубликів на понад 5,3 тонн.

Про це повідомила воєводська інспекція якості торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією (IJHARS) у Ряшеві Підкарпатського воєводства Польщі, передає Укрінформ.

Зазначається, що причиною таке рішення став занизький рівень вологи та жиру в продукції, а також зависокий рівень цукру.

"JHARS в Ряшеві видала розпорядження про заборону реалізації в Польщі трьох партій бубликів (5338 кг), імпортованих з України, через низький вміст вологи та жиру, а також високий вміст цукру. Рішення підлягає негайному виконанню", – повідомили у воєводській інспекції.

Уперше заборона на імпорт пшениці, ячменю, ріпаку та насіння соняшнику з України була введена Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Болгарією 2 травня 2023 року на період до 5 червня, а потім її було продовжено до 15 вересня після серії протестів на кордоні з його блокуванням.

ЄС з 15 вересня скасував цю заборону після того, як Україна пообіцяла вжити заходів щодо посилення контролю за експортом до сусідніх країн і згодом запровадила відповідне ліцензування.

Проте того самого дня Польща, Угорщина і Словаччина ввели односторонні заборони на імпорт українських агротоварів. Окрім пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи Польща заборонила ввезення круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.

Wiki