TOP

#

ДБР викрило посадовців, які вирубали сторічні дуби на 60 мільйонів у Чорнобильському заповіднику

  • Секреты
  • 28.03.2024 07:15

лес,древесина

Виконувачу обов’язків директора держпідприємства " Північна Пуща" та його спільникам повідомили про підозру за організацію незаконної рубки цінних дубів на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Встановлено, що голова держпідприємства у грудні 2023 року організував порубку 185 дубів на території Денисовецького лісництва. Для цього він також залучив трьох цивільних осіб та видав їм спеціальні перепустки на територію заповідника.

"Чиновник показав виконавцям територію для вирубки, на якій росли понад 100-річні дуби. Ділкам допомагав працівник правоохоронного органу, який супроводжував транспорт зі зрубаною деревиною", – додали в ДБР.

Спільники вивезли деревину на один зі столичних пунктів приймання деревини, де її продали на підставі фіктивних документів.

Загальна сума збитків державі становить понад 59 млн₴

Виконувачу обов’язків директора держпідприємства "Північна Пуща", співробітнику правоохоронного органу та трьом цивільним особам повідомлено про підозри у незаконній рубці та збуті лісу, що спричинило тяжкі наслідки, за попередньою змовою групою осіб – ст. 27, ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Автор: Юлiя Недашківська

Wiki