TOP

#

Болгарія та Румунія завтра приєднаються до Шенгенської зони

  • Секреты
  • 31.03.2024 05:46

Читать на русском

Болгарія та Румунія завтра приєднаються до Шенгенської зони

Болгарія та Румунія завтра приєднаються до Шенгенської зони

За інформацією Єврокомісії, важливим етапом стане ухвалення рішення про можливе скасування перевірок на сухопутних кордонах, і це питання обговорюватиметься протягом 2024 року.

Завтра, 31 березня, Болгарія та Румунія стануть довгоочікуваними членами Шенгенської угоди та приєднаються до Шенгенської зони. Про це 30 березня йдеться в повідомленні на сайті Європейської комісії.

Як зазначається у релізі, шенгенські правила діятимуть в обох державах — членах цієї зони, включаючи видачу шенгенських віз, а от контроль на внутрішніх та морських кордонах між цими країнами та іншими членами Шенгенської зони буде скасовано.

"Комісія рішуче вітає це досягнення. Приєднання цих двох держав — членів до Шенгенської зони зробить спільну територію привабливішою завдяки значному розширенню найбільшої у світі спільної території без внутрішнього прикордонного контролю", — йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Комісія продовжуватиме надавати всю необхідну підтримку головуванню Ради, щоб забезпечити ухвалення рішення щодо сухопутних кордонів у 2024 році, контроль на яких поки що залишиться незмінним.

"Я вітаю відміну внутрішніх перевірок на повітряному та морському кордоні. Це великий успіх для обох країн. І історичний момент для Шенгенської зони — найбільшої зони вільного пересування у світі. Разом ми будуємо сильнішу, об’єднану Європу для всіх наших громадян", — зазначила президент. Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Також між державами-членами вздовж західно-балканського та східно-середземноморського маршрутів, включаючи Болгарію, Румунію, Австрію, Грецію, Угорщину та Словаччину, було створено регіональну ініціативу співпраці поліції. Це дозволить спільно та стабільно вирішувати крос-дзвінки, у тому числі щодо транскордонної злочинності.

Що зміниться для громадян України

Після приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони українці матимуть змогу подорожувати цими країнами в умовах "класичного" безвізового режиму — до 90 днів протягом 180 днів.

Раніше ці країни надавали українцям додатковий термін ще 90 днів безвізового перебування при туристичних поїздках, якщо особа не просила статусу тимчасового захисту.

Коротко про Шенгенську зону

Шенгенська зона без контролю на внутрішніх кордонах — міжурядовий проект, який розпочався 1985 року між п’ятьма державами-членами: Бельгією, Францією, Німеччиною, Люксембургом та Нідерландами.

Згодом Шенгенська зона розширилася і сьогодні є найбільшою зоною вільного пересування у світі. Зараз до Шенгенської зони входить 29 країн, вона охоплює понад 4 мільйони квадратних кілометрів і населена майже 420 мільйонами людей. Приєднання Румунії та Болгарії розширить цю зону до 4,5 мільйонів квадратних кілометрів та населення — до 450 мільйонів.

Карта Шенгенської зони станом на 26 вересня 2023 року qkxiqdxiqdeihrant

Карта Шенгенської зони станом на 26 вересня 2023 року

Фото: Вікіпедія

Важливим етапом стане ухвалення рішення про можливе скасування перевірок на сухопутних кордонах, і це питання обговорюватиметься протягом 2024 року.

Раніше проти включення Румунії та Болгарії до Шенгенської зони виступала Австрія через занепокоєння з приводу нелегальної імміграції. Однак у середині грудня 2023 року міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер оголосив про пом’якшення позиції Відня, запропонувавши безпаспортні подорожі літаком із цих країн в обмін на посилення заходів безпеки на кордоні.

У грудні 2023 року Угорщина погрожувала Болгарії, що накладе вето на вступ до Шенгенської зони, якщо Софія не скасує транзитної плати за російський газ.

Wiki